کتاب های خاطره بهی

کتاب فرهنگنامه نجوم و فضا

علم ستاره‌ شناسی همواره در جستجوی پاسخی قانع‌کننده به بنیادی‌ترین پرسش‌های بشر است. پاسخ به سوالاتی همچون اینکه آیا ما در کیهان تنها هستیم؟ زمین، منظومه شمسی و کهکشان ما چگونه به وجود آمده‌اند؟ جهان ما از چه چیزی تشکیل شده‌است؟ آیا سفر در زمان امکانپذیر است؟ و هزاران پرسش سر به مهر دیگر، هنوز هم  جزو رویاهای ستاره‌شناسان و فیزیکدانان است. در کتاب فرهنگنامه نجوم و فضا با بیانی ساده، روان و دقیق تلاش‌های ستاره‌شناسان برای دستیابی به پرسش‌های بنیادین بشر از گذشته تا امروز را مرور می‌کنید.

هر فصل از کتاب به یکی از شاخه‌های علم فضا و نجوم همچون تاریخ نجوم، کهکشان‌ها، کاوش‌های فضایی، منظومه شمسی و ستاره‌شناسی آماتوری اختصاص دارد. در این کتاب می‌توانید از سیر تا پیاز آخرین دستاوردهای نجوم، فیزیک و فناوری‌ فضایی آگاه شوید. بخش آخر کتاب نیز مخصوص علاقمندان به ستاره‌شناسی عملی و رصدی است که می‌توانند با کمک نقشه‌های مربوطه با صورفلکی آسمان آشنا شوند.

از ویژگی‌های منحصربه‌فرد کتاب فرهنگنامه نجوم و فضا می‌توان به طراحی گرافیکی و تصویرسازی بی‌نظیر و اینفوگراف‌های دقیق و زیبا در کنار کیفیت چاپ عالی روی کاغذ گلاسه اشاره کرد. به جرات می‌توان گفت همین ویژگی‌ها کتاب فرهگنامه نجوم و فضا را به یکی از بهترین و کامل‌ترین دایره‌المعارف‌های فارسی در زمینه نجوم و فضا تبدیل کرده است.

افتخارات کتاب فرهنگنامه نجوم و فضا

تقدیر شده در پنجمین جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان در سال ۱۳۸۸
برگزیده در نهمین جشنواره کتاب‌های آموزشی و تربیتی رشد در سال ۱۳۹۰
تقدیر شده در سی‌و‌سومین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۴

مشخصات کتاب فرهنگنامه نجوم و فضا

مولفان: بابک امین تفرشی، پوریا ناظمی، خاطره بهی، کاظم کوکرم، محمدرضا رضائی
تصویرگران: الهام محبوب، فرهاد جمشیدی، محمدرسول حقانی
ویراستار: محمود سالک
ناشر: طلایی
سال نشر: ۱۳۹۵
تعداد صفحات: ۲۸۸


کتاب سه دو یک پرتاب

سفر به فضا آرزوی دیرینه بسیاری از افراد است،  اما تاکنون تنها ۵۰۰ نفر از مردم جهان «فضانورد» شده و به این سفر هیجان‌انگیز رفته‌اند. در این میان، چگونگی انتخاب فضانوردان، آموزش‌های لازم و نحوه سفر و زندگی آن‌ها در فضا برای اغلب افراد جذاب و شنیدنی است. این کتاب شما را با دنیای هیجان‌انگیز فضانوردان آشنا می‌کند.

اگر می‌خواهید فضانورد شوید یا کنجکاوید بدانید فضانوردان از نخستین دقیقه‌های انتخاب تا آموزش و پرتاب چه مسیری را پشت سر می‌گذارند، مطالعه این کتاب را از دست ندهید. کتاب سه دو یک پرتاب،تصویری واقعی از سفر به فضا، زندگی در ایستگاه فضایی و بازگشت به زمین ارائه می‌دهد.

شیوه ارایه اطلاعات در کتاب، مستقیم و عنوان‌بندی شده است و هر کدام از عناوین می‌توانند به شکل پرسش درآیند و مخاطب با پاسخ به آن‌ها می‌تواند یادگیری خود را در این زمینه تقویت کند و به دانش خود بیفزاید. زبان و بیان کتاب ساده و روان و مناسب سن مخاطب است.

در کتاب سه دو یک پرتاب، پس از توضیح برخی از دانستنی‌های فضایی مهم، مراحل انتخاب و آموزش فضانوردان را شرح می‌دهد. پس از آن با معرفی و تشریح سامانه‌های فضایی، گام به گام ارسال یک فضاپیمای سرنشین‌دار را مورد بررسی قرار می‌دهد. در فصل‌های پایانی کتاب درباره بخش‌های مختلف ایستگاه فضایی و سازوکار بازگشت فضاپیماها به زمین مطالبی را خواهید خواند. هم‌چنین در پایان کتاب زندگینامه فضانوردان مشهور آمده است که آشنایی با آن‌ها برای مخاطب علاقه‌مند می‌تواند جالب‌توجه باشد.

به جز تصاویر منحصربه‌فرد و اینفوگراف‌های آموزنده و جذاب، یکی از ویژگی‌های جالب توجه این کتاب، ارائه فیلم یک مستند درباره سفر هیجان‌انگیز فضانوردان از زمین به فضا است. در این مستند دوبله شده، سفر فضانوردان به فضا از آغاز تا جزییات زندگی در فضا و آخرین لحظات فرود به تصویر کشیده شده‌است؛ بطوریکه دیدن این فیلم بر لذت دانسته‌های مخاطب خواهد ‌افزود.

افتخارات کتاب سه دو یک پرتاب

برگزیده در نهمین دوره جشنواره کتاب برتر در سال ۱۳۹۶
شایسته تقدیر در شورای کتاب کودک در سال ۱۳۹۷

مشخصات کتاب سه دو یک پرتاب

مؤلفان: سیروس برزو، محمدرضا رضائی
ویراستاران: علیرضا باقری‌جبلی، افسانه حجتی‌طباطبائی
ترجمه فیلم مستند: خاطره بهی
ناشر: طلایی
سال چاپ: ۱۳۹۶
تعداد صفحات: ۷۴


کتاب دانشنامه اسرار کیهان

کتاب دانشنامه اسرار کیهان، یکی از عناوین مجموعه چندجلدی «شاهد عینی» از انتشارات «دی‌کِی» است که به زبان فارسی ترجمه شده‌است. در این کتاب هر آنچه که یک خواننده علاقمند به دنیای ستاره‌شناسی و فضا نیاز دارد بداند به زبانی ساده و گویا در دسترس است.

ارائه مفاهیم اصلی و بنیادین علم ستاره‌شناسی، سیاره‌شناسی، اخترفیزیک و کیهان‌شناسی در کنار تصویرسازی جذاب و منحصربه‌فرد، این کتاب را به مرجعی برای دستیابی به اطلاعات کامل و در عین حال مختصر و مفید در علم نجوم تبدیل کرده‌است. بیان اطلاعات بصورت جمع‌بندی شده و موجز در قالب ساختارهای گرافیکی زیبا از ویژگی‌های جالب توجه این کتاب به شمار می‌رود.

مشخصات کتاب دانشنامه اسرار کیهان

مؤلف: رابین کرود
مترجم: آمنه برزنونی
ویراستار علمی: خاطره بهی
ناشر: ایده‌پردازان چکاد
سال چاپ سوم: ۱۳۹۶
تعداد صفحات: ۷۲